Zimowe wakacje

Zimowy wyjazd na urlop kojarzy nam się głównie ze szlakami narciarskimi. Nie każdy jednak potrafi jeździć na nartach. Inni wybierają się na urlop z małymi dziećmi i choć jest taka możliwość, boją się wziąć je na narty. Jednak góry to nie tylko narty. Istnieje wiele innych atrakcji, które sprawią, że zimowe wakacje będą udane. Podpowiadamy, gdzie warto zagościć.

Zimowe szaleństwo – Zakopane

Zakopane jest znane każdemu – chociażby ze słyszenia. Przez cały rok turyści przyjeżdżają tu w poszukiwaniu różnego rodzaju atrakcji. Możesz wjechać kolejką na Kasprowy Wierch albo Gubałówkę. Spacery pod reglami albo po dolinkach są spokojniejszą alternatywą dla sportów zimowych. Jednak dla miłośników wrażeń też nie zabraknie atrakcji. Mogą oni przejechać się skuterem śnieżnym albo psim zaprzęgiem. Jazda na łyżwach i kuligi z pochodniami również są dostępne. Takie atrakcje rozgrzeją do czerwoności nawet w bardzo chłodny dzień.

Jeśli jednak wolisz schować się przed mrozem skorzystaj z zakopiańskiego aquaparku. Oprócz basenu rekreacyjnego i rekreacyjno-pływackiego jest tu basen geotermalny. Jest tu też dzika rzeka z krętym korytem, przypominająca potok górski. Do tego bicze wodne, kaskady i leżanki podwodne. Dla głodnych wrażeń przygotowane są zjeżdżalnie. Najdłuższa z nich ma 166 metrów! Młodsze dzieci mają do dyspozycji brodzik. Bez obaw możesz wybrać się tu z całą rodziną. Po skończonej zabawie możesz zrelaksować się w jacuzzi czy pokoju relaksacyjnym.

Aby skorzystać z jak największej ilości atrakcji musisz być dobrze przygotowany. Również finansowo. Jeśli nie uda ci się zaoszczędzić odpowiedniej kwoty na zimowe wakacje, możesz wziąć kredyt. Dzieci będą zachwycone, a ty będziesz cieszyć się ich szczęściem. Tym bardziej, że nie tylko Zakopane ma wiele atrakcji do zaoferowania.

Zimowe wakacje – Karpacz

Równie godny polecenia jest Karpacz. Poza nartami, które jak już ustaliliśmy nie są dla każdego, znajdziesz też inne ciekawostki. Możesz wybrać się na łyżwy czy alpejski tor bobslejowy. Ja tu również rynna snowboardowa i ścieżka saneczkowa. Jeśli wolisz spokojniejszy klimat, masz do dyspozycji wiele szlaków turystycznych po Karkonoszach. Góry te są łagodne, a szlaki zimowe dobrze oznakowane. Po drodze spotkasz wiele schronisk, gdzie możesz się ogrzać i odpocząć. Szczególnie przytulna jest Samotnia, położona nad Stawem. Zimowe wakacje w Karpaczu mogą być jeszcze bardziej atrakcyjne, zwłaszcza dla najmłodszych. Znajduje się tu bowiem Muzeum Zabawek, które każde dziecko chętnie odwiedzi.

Pamiętaj, że nawet jeśli nie potrafisz jeździć na nartach, twoje zimowe wakacje mogą być udane!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *