Odzież militarna z demobilu

Ubrania militarne z demobilu – dlaczego warto?

Odzież militarna już od dobrych kilku lat cieszy się niezwykłą popularnością. Świadczy o tym znaczna ilość witryn internetowych oferujących sprzedaż nie tylko odzieży militarnej, ale również innych przedmiotów używanych na co dzień przez żołnierzy, takich jak choćby menażki, plecaki desantowe i wiele innych. Ubrania militarne kupują już nie tylko kolekcjonerzy militarnych „smaczków”, ale również typowi, szeregowi obywatele. Wiąże się to z tym, że odzież militarna produkowana dla wojska najczęściej stanowi wzór wytrzymałości i funkcjonalności, co niejednokrotnie stanowi wielką zaletę dla chociażby fanów survivalu czy osób pracujących w ciężkim warunkach. Również w codziennym użytkowaniu odzież militarna może stanowić ciekawą alternatywę dla „cywilnego” ubioru.  Plecaki Bundeswehry czy chociażby spodnie polowe Wojska Polskiego dzięki swojemu pierwotnemu przeznaczeniu jakim jest używanie ich na polu walki, są – jakby to można kolokwialnie ująć – „nie do zdarcia”.

Nowa odzież w stylu militarnym od producentów

Duże Militarne Sklepy internetowe takie jak np. Zbrojownia.pl lub Hard-Skin.pl mają w swojej ofercie najczęściej ubrania militarne wprost od producentów zakontraktowanych na sprzedaż wyposażenia dla armii różnych krajów. Możemy tam znaleźć kurtki polowe, spodnie, nakrycia głowy wszelkie inne. Wszystko w stanie nieużywanym, dokładnie tak jakbyśmy dostali przydział nowego ekwipunku jako świeżo upieczony szeregowiec. Ma to jednak swoją cenę. A ta, w przypadku dajmy na to kurtek wojskowych dochodzi do około 320 zł. Nie jest to dużo, jeśli chodzi o ubiór naprawdę wysokiej jakości produkowany jako dokładne odwzorowanie kurtki używanej przez armię amerykańską już od czasów wojny wietnamskiej. Jeśli chcielibyśmy nabyć tzw. awiatorkę, czyli kurtkę używaną przez pilotów (kultową głównie za sprawą filmu „Top Gun” z Tomem Cruis’em w roli głównej) byłby to wydatek zazwyczaj rzędu około 1000 zł. Dla jednych może to być nic nie znaczący wydatek, ktoś inny natomiast poważnie zastanowi się nad takim zakupem, o ile w ogóle pomyśli o jego dokonaniu. Abstrahując od finansów, na zakupie oryginalnej, nowej odzieży militarnej z pewnością się nie zawiedziemy, gdyż ubiór ten będzie służył nam wiernie przez długie lata.

Alternatywą dla takiego rodzaju zakupów odzieży militarnej jest wspomniany w tytule demobil. Ubiór militarny, które wojsko z różnych powodów wyprzedaje cywilnym podmiotom, możemy znaleźć na dziesiątkach witryn internetowych, w tym od prywatnych sprzedawców. Zaletą demobilu jest przede wszystkim cena, gdyż za przysłowiowe grosze możemy nabyć przeróżne elementu ubioru, od płaszczów oficerskich po wojskowe kalesony. Często odzież militarna tego typu jest używana, nie brakuje jednak i tej, która pachnie jeszcze nowością.

One Reply to “Odzież militarna z demobilu”

  1. Ostatnio zainteresowałem się militariami, odzieżą militarną czy patriotyczną i złapalem mega zajawkę 🙂 tych sklepów nie znałem a szkoda, bo mają dużo asortymentu i spoko cenki 😀

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *