Gry video- sposób na rozrywkę czy dobra forma relaksu?

Wielu dorosłym gry video wydają się stratą czasu, która interesuje raczej młodsze osoby. Nie widzą sensu spędzaniu czasu przed komputerem czy telewizorem, kiedy dostępne są inne formy rozrywki. W większości uważają także, że granie o bardzo drogie hobby i po prostu nie opłaca się na nie wydawać pieniędzy. Z pewnością takie osoby będą bardzo zdziwione wynikami sprzedażowymi gier i konsol. Coraz częściej bowiem sięgają po nie osoby z różnych kategorii wiekowych. Ktoś, kto wcześniej nie miał styczności z grami będzie więc bardzo zdziwiony jak ktokolwiek mógłby być nimi zainteresowany. Prawda jest jednak taka, że niektórzy po prostu mogą być zainteresowani taką formą relaksu. Pół godziny czy godzina relaksu przy grze przy po pracy nie jest w żaden sposób destrukcyjna a po prostu pozwala się odstresować i dobrze spędzić wolny czas. Oczywiście są kontrasty (osoby spędzające przy grach całe dnie), lecz jest to raczej ekstremum i każdy, kto potrafi się kontrolować będzie umiał z nich korzystać rozsądnie.

Gry mają dużo do zaoferowania

Przede wszystkim nie można o grach video myśleć jako o bezmyślnej rozrywce. Owszem, na początku rozwoju tego medium gry zazwyczaj polegały na dokonywaniu prostych czynności, lecz od tego czasu minęły już dekady. Dzisiaj gry oferują graczowi rozbudowane fabuły, które wciągają nie mniej niż niejeden film czy książka. Co ciekawe, są także bardzo często bardzo ambitne. Nie tylko poznajemy bohatera, który najczęściej ma nieszablonową i przez to ciekawą osobowość, ale także realia, w których się obraca. Realia te z kolei mogą poruszać ważne problemy społeczne. Jest to więc nie tylko czysta rozrywka płynąca z pokonywania zadań, ale także może stanowić to rozrywkę intelektualną. Medium to może być o tyle ciekawsze dla wielu graczy, że można samodzielnie wpływać na losy fabuły dokonując wyborów (niektórych seriach opiera się to na wyborach moralnych, więc gracz kształtuje też samą postać oraz jego otoczenie). Wiele gier zostało nagrodzonych fabularnie, a osoby obracające się w popkulturze często wymieniają je pośród najlepiej napisanych fabuł w różnych mediach.

Wcale nie takie drogie hobby

Wydaje się, że granie w gry jest drogie. Sama konsola czy odpowiednio przystosowany komputer mogą wydawać się drogie, lecz ich wersje zdatne do obsługi większości nowych tytułów wcale już takie drogie nie są. Oprócz tego należy wskazać, że kupując konsolę nie trzeba jej unowocześniać, więc jest to wydatek jednorazowy. Faktem natomiast jest, że najnowsze tytułu mogą być drogie. Można poczekać jakiś czas i kupić taki tytuł używany, który jest o wiele tańszy, albo sięgnąć po starsze pozycje, które mają miano klasyków i majstersztyków fabularnych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *